Навчання дизайну онлайн, дистанційні курси для підлітків, уроки по інтернету. В контексті графічного дизайну ці слова звучать все частіше. Здавалося б – інтернет сповнений безкоштовних онлайн уроків на будь-яку тему. Навчитися дизайну самостійно онлайн – раз плюнути. Чи так це насправді?

Створюється враження, що вся необхідна для навчання інформація поруч. Не просто поруч – її в надлишку. Чому б не повчитися онлайн? А вже напрямок дизайну просто створено для цього. Сиди собі вдома, малюй картинки, натискай на кнопки і створюй красиві речі за порадами з ютуба і покроковим посібникам.

На наш погляд у онлайн навчання в розрізі цифрового дизайну є як незаперечні плюси, так і суттєві мінуси. 

Спробуємо їх розібрати

Плюси

1. Доступність 

Насправді, де б ви не проживали, в яких широтах і часовому поясі не знаходились – онлайн навчання буде вам доступно завжди. Вам не потрібно добиратися до аудиторії на інший кінець міста або навіть просто в сусідню будівлю. Вам не потрібно виділяти під навчання заздалегідь фіксовані години. 

Ви просто включаєте чергове заняття і самі включаєтеся в процес. Не виходячи з будинку. Або навпаки – на відпочинку, в подорож. у поїздці. 

2. Залучення

Вас ніщо не відволікає від процесу навчання онлайн. Вам не потрібно вибирати одяг для відвідування класу. Не потрібно думати про те, де перекусити до або після навчання. Не має значення ні фаза місяця ні настрій – ваше або викладачів, інших студентів. 

Вам дають тільки необхідні знання та відпрацьовують тільки конкретні навички без історій з життя, дозвільних жартів і супутніх монологів.

3. Наочність

В онлайн навчанні дизайну дуже важлива саме візуальна складова. На офлайн уроках ментор може згладити процес, додаючи в уроки своє бачення і свій досвід. В онлайн навчанні кожен урок відпрацьований і відточений. Зазвичай у викладача вже є демонстраційна база, доступні шаблони та вражаючий візуал. 

В цілому онлайн урок частіше виробляє більш яскраве враження, ніж офлайн заняття. Обумовлено це ретельною підготовкою і прагненням вчителя донести свою думку більш наочно і доступно.

4. Вартість

В рамках однієї студії ціна офлайн занять завжди вище ніж дистанційне навчання. У вартість вкладено безліч чинників – від транспортних витрат тих-же викладачів до амортизації обладнання і оренди аудиторій.

Звичайно, порівнюючи онлайн курси іменитих студій зі стаціонарними курсами інших – молодих і не розкручених можна виявити інший результат. В даному випадку пропозиція диктується попитом.

Але як уже згадувалося – в середньому вартість онлайн-курсів дизайну нижче, ніж ціна офлайн навчання.

5. Чистота і стерильність

Фактор, на який прийнято не звертати особливої ​​уваги, поки навколо немає паніки через чергового спалаху інфекційного захворювання, епідемії або екологічної катастрофи. 

Само собою, в форс-мажорних умовах все більше учнів звертаються до можливості знайти корисні навички і знання не виходячи з дому. 

Більш того, часто в умовах загрози здоров’ю діють обмеження і заборони на пересування і зборів. 

Звичайно, відповідно до цими факторами онлайн навчання залишається єдиним прийнятним варіантом. 

Однак у будь-який монети дві сторони і зараз ми розглянемо недоліки системи онлайн-навчання. 

Мінуси

1. Технічна частина

Мінімальний набір дизайнера – стаціонарний комп’ютер з периферією і моніторів або ноутбук. Для ряду нескладних робіт і для освоєння основних прийомів і програм цього, мабуть, досить.

Але дизайнери, які орієнтуються на якість і продуктивність змушені обзаводитися додатковими інструментами. так, графічний планшет полегшує і прискорює безліч рутинних дизайнерських операцій. А в області ілюстрації йому взагалі важко знайти заміну. 

Для роботи з кольором потрібні професійні монітори. А для ресурсномістких операцій в області 3D і анімації – продуктивні і дорогі робочі станції. Бажано також відразу контролювати результат своєї роботи у вигляді відбитків на фізичних носіях. Різні принтери і системи друку допомагають з цим. 

Спеціальне дизайнерське програмне забезпечення також має істотну вартість. Не багато студії можуть дозволити собі придбати і оновлювати повний пакет потрібних і корисних додатків.

Таким чином, для освоєння всього спектру дизайнерських інструментів і програм потрібні або суттєві фінансові витрати, або навчання в підготовлених аудиторіях і класах.

2. Мотивація

Звичайно, можна досягти вагомих результатів, займаючись будинку, в будь-якій сфері. Існують програми для занять спортом не виходячи з дому. Методики навчання малюванню, курси програмування або навчання графічного дизайну.

Але чи багато хто здатні мотивувати себе на систематичні заняття без “прогулів” і відволікаючих моментів?

Будинки під час уроку можна дивитися серіал, слухати музику або новини, робити домашню роботу або займатися кулінарією. 

Чи можна говорити після цього про результати? Питання риторичне.

Отже, онлайн-курси без графіка і безпосередній залученості – заняття для власників залізної сили волі і кремнієвого характеру.

3. Оперативність вирішення проблем

Найчастіше в процесі онлайн навчання перед вами ставиться проблема, даються знання і вказуються шляхи для її вирішення. Далі ви змушені рухатися самі. Або крок за кроків по чітко сформульованому алгоритму. Або знаходячи шляхи вирішення самостійно базуючись на щойно отриманої інформації.

Але досить часто виникає нештатна ситуація. Ваші дії можуть завести вас в глухий кут. Ваш черговий крок може не спрацювати або спрацювати не так, як передбачалося. Банальні помилки комунікації і непорозуміння зможуть поставити вас у незручне становище і застопорити процес навчання.

В умовах очного навчання ці моменти вирішуються моментально. Питання учня – відповідь викладача . І тут-таки закріплюється навичка щодо запобігання таких помилок в майбутньому.

У разі ж самостійного онлайн-навчання, учневі доводиться довго і болісно шукати відповідь самому. 

Це, звичайно, не хитається онлайн уроків, в яких ви на постійному зв’язку з учителем.

4. Мовний бар’єр

Безліч корисної та сучасної інформації спочатку публікується на інших мовах. Оновлення програмного забезпечення виробник анонсує на своїй мові. Розробники плагінів, шаблонів і інструментів дають інструкції на мові країни проживання. Та й нові дизайнерські тренди часто приходять до нас з-за кордону.

Значить для того, щоб мати актуальну інформацію в процесі навчання, потрібно знати кілька іноземних мов. Хоча б на рівні розуміння технічної документації або лекцій іноземних викладачів.

Альтернативою цьому можуть бути сформовані і актуальні онлайн-курси дизайну з викладачем на зв’язку.

Отже, ми розглянули деякі плюси і мінуси дистанційного навчання дизайну. Звичайно, як завжди, остаточний вибір за вами. Тим більше, що цифрова студія дизайну «ПолеМрій» рада запропонувати вам різні варіанти навчання – як офлайн курси в аудиторії, так і онлайн заняття з викладачем у вас вдома.